Bajkokuracja

Ile razy poszukiwałaś lub poszukiwałeś książki, która będzie odpowiedzią na jakiś problem Twojego dziecka? Szukasz bohatera, z którymi mogłoby się utożsamić, historii zawierających ważne dla niego tematy. Ale Twoje dziecko jest wyjątkowe. Jedyne w swoim rodzaju. Żadna kupiona w księgarni książka, choćby reklamowana jako terapeutyczna, nie będzie w stu procentach o nim.

My to wiemy. Wiemy, że na całym świecie nie ma drugiego takiego dziecka. Dlatego wychodzimy naprzeciw ze zindywidualizowaną, dopasowaną do Waszych potrzeb ofertą.

Bajkokuracja to nowatorska metoda terapeutyczna, będąca połączeniem terapii w gabinecie psychologa z bajkoterapią. 

No dobrze, ale jak to wygląda w praktyce?

Psycholog, specjalizujący się w terapii dzieci, na podstawie rozmów z rodzicem i dzieckiem, opracowuje diagnozę. Następnie we współpracy z autorem książek dla dzieci tworzą oni spersonalizowaną bajkę, będącą odpowiedzią na zgłoszony problem. Rodzic otrzymuje bajkę wraz z konkretnymi wskazówkami jak pracować z dzieckiem, a także dalsze wsparcie na wypadek wszelkich niejasności. Bajka mieści się na około dwóch stronach a4 (ok. 4000 znaków ze spacjami)

Czym bajkokuracja różni się od bajkoterapii?

Główną i zasadniczą różnicą jest fakt, że nad bajką pracuje dwóch specjalistów – psycholog, który poznał dziecko oraz jego potrzeby i autor, dbający o estetykę, warstwę literacką i ciekawą fabułę. Podczas bajkokuracji otrzymujecie więc pełnowartościowy produkt, będący efektem współpracy specjalisty od psyche i specjalisty od słowa.

Dlaczego bajkokuracja, a nie gotowe książki terapeutyczne?

Książki określane jako terapeutyczne mogą być wspaniałym wsparciem dla rodziców. Jeśli w stu procentach odpowiadają Waszym potrzebom i pomagają w rozwiązaniu konkretnych problemów, nie ma potrzeby korzystać z innych rozwiązań. Jednak z naszego doświadczenia wiemy, że gotowe bajki terapeutyczne często są zbyt ogólne. Choć książek na rynku jest bardzo dużo, nierzadko problemy dziecka są zbyt skomplikowane lub zbyt oryginalne, żeby znaleźć pasującą nam pozycję. Jeśli znajdujecie się w takiej sytuacji, rozwiązaniem może okazać się Bajkokuracja – bajka terapeutyczna napisana specjalnie dla Twojego dziecka.

Czemu bajkę tworzy pisarz, a nie psycholog?

Bajki kuracyjne są pisane przez autora książek dla dzieci po to, żeby były prawdziwymi bajkami – napisanymi piękną polszczyzną historiami z bogatą fabułą i morałem. Dzięki temu od małego dbamy o wychowanie estetyczne dziecka i uczymy je, że nie należy zadowalać się byle jakimi rozwiązaniami. Wierzymy, że żeby bajki były prawdziwie skuteczne, muszą być jednocześnie piękne, a ich struktura przemyślana – żeby mogły zachwycić czytelników – zarówno rodziców jak i dzieci. Oczywiście psycholog czuwa na każdym etapie prac nad bajką.

Bajkokuracja, kiedy?

Kiedy warto skorzystać z usługi Bajkokuracji? Oto kilka przykładów:

  • dziecko mierzy się z problemem, o którym nie ma zbyt wiele literatury;
  • dziecko boi się konkretnej rzeczy i chcecie, by bajka dotyczyła tego właśnie lęku;
  • rodzic posiada oryginalne hobby, którym chciałby się podzielić z dzieckiem, ale na rynku nie ma książek dla dzieci o tej tematyce.
Jak skorzystać z usługi Bajkokuracja?

By skorzystać z usługi Bajkokuracja należy wejść w przycisk umów się i wybrać specjalistę Anna Wasiukiewicz oraz wolny termin. Następnie wybrać usługę Bajkokuracja. Podczas spotkania psycholog przeprowadzi rozmowę z rodzicem i w razie potrzeby również dzieckiem. Następnie w ciągu dwóch tygodni pisarka przygotuje dla Państwa spersonalizowaną bajkę, którą otrzymacie na podany adres e-mail w formie PDF’a, gotową do wydruku.

Przykładowy tekst bajki, możesz pobrać za darmo tutaj.

Więcej o metodzie poczytasz na stronie bajkokuracja.pl

Scroll to Top